Válási mediáció
A mediáció célja, hogy egy mindenki számára kielégítő, és betartható megállapodás szülessen.
Miért a mediációt válassza válása során?
- lényegesen olcsóbb és rövidebb - 1-2 ülés elegendő lehet -, mint egy bírósági válóper, amely akár évekig is elhúzódhat és beláthatatlan összegeket emészt fel
- kevésbé sérülnek a kapcsolatok, mint egy hosszadalmas birósági válóper során
- nincs bűnbak keresés, vájkálás a múltban, előre tekintő, jövőbeni megoldásokat keres
- nem kell kiteregetni a szenyest, mint egy feltárásos per során
- a mediátort törvényileg titoktartás kötelezi, tanúként sem idézhető a bíróságra, minden köztünk marad
- a mediátor semleges és pártatlan, és nem ő mondja meg a "tutit"
- mindenki a saját kezében tarthatja a kontrollt, nem egy harmadik fél mondja ki az ítéletet
- saját szabályokat alakíthat ki, mig a bíróságon kötött a rendben zajlanak az ügyek
- érvényesülhetnek a felek igényei
- mindneki számára tartható, betartható egyezség születik, így hossszútávú megoldát jelent, megelőzve a továbi konfliktusok kialakulását
A mediátor törvényi kötelezettségénél fogva végig, a mediáció során semleges és pártatlan, kivéve, ha kiskorú gyermek is érintett, mert akkor mindig a gyermek érdekeit tartja szem előtt. Nem keresi, ki a hibás, nem akar a múltban vájkálni.
A mediáció menete
Egy telefonhívással kezdődik, melyet egy komoly döntés előz meg. Időpont egyeztetés után sor kerül ez első mediációs ülésre, ahol átbeszlünk minen fontos kérdést a mediációs folyamattal kapcsolatban. A mediációra érkező párokkal az érdemi munka a beszélgetés kereteinek felállításával, átbeszéléssel kezdődi. Majd a mediációban résztvevők elmondhatják, miért fordultak mediátorhoz. Összeírjuk a tisztázandó kérdéseket, melyekre a párok - a mediátor közreműködésésvel - megkresik a számukra legjobb megoldásokat. Ha, a helyzet indokolja, lehetőség van négyszemközti megbeszélésre. A probléma bonyolultsáágtól függően, akár 1-2 mediációs ülés is elegendő lehet az egyezség elkészítéséhez. A mindneki által aláírt egyezséget a kereset levéllel együtt benyújthatják a bíróságon. A bíróság a felek egyezségét végzésével jóváhagyja, amely azonos értékű az ítélettel.
A kötelező elemeken felül, mint a felügyeleti jog gyakorlása, tartásdíj, kapcsolattartás, a párok a gyermek érdekeit szem előtt tartva további témákban is köthet megállapdást, mely segitség lehet a mindennpok zökkenőmentes szervezésében.
Kapcsolatfelvétel
Kérem, adja meg adatait és a lehető leghamarabb felveszem Önnel a kapcsolatot!